Вмикач для розуму
![](https://intelektnacii.top/wp-content/uploads/2023/01/images-1-1.jpg)
Знайшов на просторах Вайберу. Прислав мій друг, і колишній шеф, генерал Богдан Петрович Палій. Автора він теж не знає.
Але – гарно і правильно сказано.
Про жирафів, лебедів і курей.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t83/1.5/16/1f992.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/1f413.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5b/1.5/16/1f9a2.png)
До нас тільки зараз, як до жирафа, почало доходити хто ми є.
Ні, підказки і натяки демонстративно були розкладені повсюдно, але ж ми такі скромні, такі толерантні, такі поступливі, такі меншовартісні і віктимні, що аж сліпі.
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/261d.png)
А чи задавали ми собі питання:
Як сталося, що народ «кріпаків» зайняв найбільшу та найродючішу територію у Європі? Україна розміром – приблизно як Британія, Румунія і Польша разом узяті.
![??](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
Яким чином «сільська» мова «малоросійськоє наречіє которого не существуєт» має сукупно до мільйона слів??? Перші укр. слова (мед і страва) записані Пріском Панійським, в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України в 448 р. н.е
![☝️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc7/1.5/16/261d.png)
Як в «маленькую культуру» (за Арестовичем) вмістилися 200 000 народних пісень, велика національна кухня, орнаменти, обрядовість, архітектура, колосальний живопис, перші у сіхідній європі академії і книгодрук, стародавні літописи і кобзарство, гумор, театр Корифеїв і «Березіль», музика Веделя і Березовського, Сковорода і Вернадський… Такої «маленької культури» вистачило б на десять народів.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t5e/1.5/16/1f92f.png)
Як вийшло, що предки «молодої держави, якій всього 30 років», брали столицю Візантії Константинополь ще в 907 році, знищили Хозарський каганат 968 році, спалили османський флот у 1615 році, палили передмістя Москви 1618 року. І це лише верхівка верхівки айсбергу.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f4aa.png)
Мене особисто НЕ дивує фантастична сила українців продемонстрована в останній рік. Українці були такими завжди. Нам про це кричить історія і пам’ять поколінь. Просто ця пам’ять до нас повертається надто повільно.
Ми, як гидке каченя, що виявилося лебедем і полетіло з курятника меншовартості.
І нам треба терміново навчитися ЛЮБИТИ і ПОВАЖАТИ себе, як це роблять нормальні незакомплексовані народи. Бо ми не кури, а лебеді, і батьки наші лебеді, і пра-прадідіди були вільними та прекрасними!
Вони високо літали і в курниках не жили.
Це треба знати і пишатися!
![??](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8b/1.5/16/1f1fa_1f1e6.png)
В будь якій незрозумілій ситуації – пишайся Україною!
Це обгрунтовано.
Я перевіряв.
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb0/1.5/16/1f609.png)
А всім курям, гусям та індикам, які продовжують клювати себе і наш видатний народ своїми малоросійськими ватними дзьобами, вже скоро відрубають голови, обпатрають і відправлять в борщ.
Така от зоологія.
P.S.
Якщо сказане до вас одразу дійшло, то ви вже прекрасний лебідь, а якщо не доходить, то певно жираф.
Курей буду банити в штатному режимі))
Летімо далі, мої нескорені![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f4aa.png)
![?](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1.5/16/1f4aa.png)
Не знаю хто це написав, але написано добре.
Слава Україні!